Pielgrzymka do Fatimy

PORTUGALIA Z HISZPANIĄ – PIELGRZYMKA DO FATIMY I SANTIAGO DE COMPOSTELA – 8 dni 15-22.11.2022 CODZIENNYM PUNKTEM PIELGRZYMKI JEST MSZA ŚWIĘTA. Ramowy program Pielgrzymki:   DZIEŃ 1: WARSZAWA – LIZBONA Zbiórka na lotnisku w Warszawie na 2,5 godz. przed odlotem, odprawa na lotnisku i wylot do Lizbony. Po przylocie do Lizbony transfer do hotelu w […]

PORTUGALIA Z HISZPANIĄ PIELGRZYMKA

DO FATIMY I SANTIAGO DE COMPOSTELA – 8 dni

15-22.11.2022

CODZIENNYM PUNKTEM PIELGRZYMKI JEST MSZA ŚWIĘTA.

Ramowy program Pielgrzymki:

 

DZIEŃ 1: WARSZAWA – LIZBONA

Zbiórka na lotnisku w Warszawie na 2,5 godz. przed odlotem, odprawa na lotnisku i wylot do Lizbony. Po przylocie do Lizbony transfer do hotelu w Fatimie, zakwaterowanie, nocleg.

 

DZIEŃ 2: FATIMA 

Śniadanie. Nawiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej z Kapliczką Objawień, Bazyliką Różańcową oraz Kościołem Świętej Trójcy. Następnie nawiedzenie miejsc związanych z objawieniami w Valinhos, Loca do Cabeço i Aljustrel – miejscowości, gdzie mieszkali Franciszek, Hiacynta i Łucja. Krótka wizyta w domach pastuszków. Wieczorem udział w nabożeństwach. Kolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 3: ALCOBACA- NAZARE- BATALHA

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Alcobaca i zwiedzanie kościoła cysterskiego, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do malowniczego Nazare, które słynie z najlepszych ryb na wybrzeżu oraz jednych z najwyższych fal w regionie. Czas wolny na lunch w lokalnej restauracji (we własnym zakresie). Spacer po Batalha – za dodatkową opłatą możliwość zwiedzania Klasztoru Matki Boskiej Zwycięskiej w Batalha (ok 8 eur/os.), który wszystkich zwiedzających zachwyca niecodzienną dekoracją stylu manuelińskiego, opartego przede wszystkim na motywach żeglarskich. Powrót do Fatimy, zakwaterowanie, obiadokolacja. Udział w wieczornym różańcu. Kolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 4: PORTO

Śniadanie w hotelu. Msza Święta, a następnie przejazd do Portugalii. Przejazd do Porto, pierwszej stolicy kraju, która słynie między innymi z handlu. Panoramiczne zwiedzanie miasta, następnie spacer po portowej dzielnicy Ribeirze. Następnie nawiedzenie Kościoła św. Franciszka znanego z niezwykłego wyposażenia wnętrz. Na koniec przewidziana jest degustacja wina porto, połączona ze zwiedzaniem piwnicy i zapoznaniem się z uprawą tego cennego trunku produkowanego wyłącznie w dolinie rzeki Douro. Powrót do Fatimy, kolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 5: BRAGA- SANTIAGO DE COMPOSTELA

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Bragi – zwiedzanie Sanktuarium Bom Jesus, z Drogą Krzyżową wkomponowaną w krajobraz wzniesienia. Przejazd do Santiago de Compostela – jednego z Trzech Świętych Miast, obok Rzymu i Jerozolimy. Zwiedzanie miasta zaczniemy od spaceru na punkt widokowy, następnie wejdziemy w obręb średniowiecznych murów miejskich. W trakcie zwiedzania będziemy mieli okazję zobaczyć zabudowania starego miasta i uniwersytet. Następnie wejdziemy do Katedry Świętego Jakuba, gdzie zejdziemy do krypty mieszczącej grób apostoła, zobaczymy Portyk Chwały, a także botafumeiro – jedną z największych kadzielnic na świecie. Czas wolny na modlitwę oraz zakup pamiątek, w tym słynnych muszli Świętego Jakuba. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 6: COIMBRA

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Coimbry, miasta uniwersyteckiego, urzekającego malowniczym położeniem wśród wzgórz nad rzeką Mondego, licznymi zabytkami oraz niepowtarzalną atmosferą, tworzoną przez studencką społeczność. To dawna stolica Portugalii, miasto królów, świętych, imponujących zabytków i muzyki fado. Spacer po starym mieście – zobaczymy Starą Katedrę (Se Velha, z zewnątrz), Bramę Miejską (Arch Almedina). Spacer z Górnego Miasta do Baixa – Dolnego Miasta, na główny deptak Coimbry – Rua Ferreira Borges. Zawsze panuje tu gwar – studenci śpiewają fado, a turyści przesiadują w kawiarenkach.  Na końcu ulicy znajduje się kościół Świętego Krzyża – Igreja de Santa Cruz. To wyjątkowe miejsce dla wielbicieli historii. Pochowano tu pierwszych królów Portugalii. Świątynia ta związana jest również z działalnością św. Antoniego – spędził on w tutejszym klasztorze kilka lat. Zobaczymy również ruiny dawnego klasztoru Św. Klary. Powrót do Fatimy. Kolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 7: LIZBONA

Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru po Alfamie – najstarszej dzielnicy miasta. Wejdziemy między innymi do katedry oraz kościoła Świętego Antoniego Padewskiego, który w Portugalii nazywany jest Świętym Antonim z Lizbony, ze względu na miejsce jego narodzin. Następnie udamy się na punkt widokowy Puerta del Sol, z którego roztacza się piękny widok na miasto i rzekę Tag.  Popołudnie spędzimy na spacerze po dzielnicy Belem. Czas wolny na zakupienie pamiątek. Kolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 8: LIZBONA – WARSZAWA  

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot z Lizbony do Warszawy. Przylot do Polski. Zakończenie świadczeń.

 

Godziny lotów:

Warszawa Lizbona 15.11     19:00  22:10

Lizbona Warszawa 22.11     13:05  18:05

 

3790 zł/os. w pokoju 2-osobowym

 

Cena zawiera:

 • Codzienną Mszę Świętą.
 • Przelot Warszawa-Lizbona-Warszawa (z bagażem podręcznym 8 kg/os. + torebka, i głównym 23 kg/os. wliczonym w cenę biletu, opłaty i podatki lotniskowe).
 • ubezpieczenie Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO.
 • Wszystkie niezbędne transfery lądowe autokarem.
 • Wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje z napojami bezalkoholowymi – kawa, herbata, mleko do śniadania, woda do kolacji; dodatkowe napoje płatne).
 • Zakwaterowanie w hotelach 3*.
 • Opiekę polskiego pilota.
 • Degustacja wina w Porto.

 

Cena nie zawiera:

 • Obligatoryjnych kosztów realizacji programu, biletów wstępu oraz napiwków dla kierowców i przewodników 150 EUR od os. (płatne na miejscu u pilota).
 • Podatku miejskiego przy noclegach w Lizbonie 2 EUR/os./dzień i w Bradze 1,5 EUR/os./dzień – – płatne na miejscu.
 • Obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 zł/os.
 • Obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy 10 zł/os.
 • Usług nie zawartych w punkcie „cena zawiera”

 

Uwagi:

 • Program jest ramowy; kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • Cena dotyczy osoby w pokoju 2-os. Możliwość dopłaty do pokoju 1-os. 800 zł.
 • Możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2% (należy zgłosić w ciągu 24h od dnia podpisania umowy).
 • Grupa realizowana jest przy min. 25 uczestnikach.